بازیکن تیم ملی والیبال نشسته: کسی دهه شصت را می‌فهمد که پای سکو بودن و بالارفتن پرچم کشور را درک کرده باشد

بازیکن تیم ملی والیبال نشسته گفت: هیچ چیز قابل مقایسه با لحظه‌ای که پرچم کشورمان بالا می‌رود و نواخته شدن سرود ملی و خوشحالی مردم نیست.

صادق بیگدلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص رقابت‌های والیبال نشسته قهرمانی آسیا اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیا در قزاقستان برگزار شد و حریفان اصلی آسیایی ایران هم در این رقابت‌ها حضور داشتند. این مسابقات با توجه به اینکه سهمیه المپیک پاریس توزیع می‌شد، به همین دلیل هم اغلب تیم‌های آسیایی به جز ما که سهمیه را از طریق قهرمانی جهان به دست آوردیم به دنبال کسب سهمیه پارالمپیک پاریس بودند و مسابقات برای سایر تیم‌ها از اهمیت بالایی برخوردار بود. تیم چین با ترکیب کامل خود به این مسابقات آمده بود. تیم قزاقستان هم که قبل از این مسابقات در تهران با ما اردو داشت و در مسابقات قهرمانی آسیا هم باتوجه به اینکه چین همیشه مدعی و تیم دوم آسیا بود آن را شکست داد و به فینال رسید.

وی افزود: تیم عراق هم تیم بسیار خوبی بود چرا که همه تیم ها این مسابقات را جدی گرفته بودند. تیم ملی کشورمان هم در این مسابقات با 50 درصد قدرت خود ظاهر شد و اغلب بازیکنان اصلی که همیشه در تیم ملی بودند، حضور نداشتند اما ترکیب جوانان و بازیکنان با تجربه کفاف این مسابقات را می‌داد. در این مسابقات بازیکنان جوان تجربه خوبی را کسب کردند و بازیکنان با تجربه هم آمادگی لازم برای مسابقات پیش رو پیدا کردند. در این مسابقات ما برای نهمین بار قهرمانی آسیا شدیم و از عنوان قهرمانی خودمان دفاع کردیم.

* مشکلات مال همیشه در ورزش وجود دارد و باید فدراسیون را درک کنیم

بازیکن تیم ملی والیبال نشسته در خصوص مشکلات قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا عنوان کرد: مشکلات مالی همیشه برای فدراسیون ورزشی وجود داشته و فدراسیون جانبازان و معلولین هم با این همه رشته‌ای که تحت نظر دارد. همزمان با تیم ملی والیبال نشسته که در مسابقات قهرمانی آسیا بود تیم پارادوومیدانی کشورمان با تعداد زیادی از ورزشکاران به فرانسه رفته تا هم کسب سهمیه کند و هم با حریفان خود برای کسب مدال رقابت داشته باشد. در کنار همه این فعالیت ها تیم‌های دیگر هم هستند که در اردو هستند تا بتوانند در مسابقاتی که پیش رو دارند نتایج خوبی را کسب کنند. ما هم باید این موضوع را درک کنیم که فدراسیون شرایط خاصی دارد.

* برای حفظ رنکینگ جهان باید به مسابقات قهرمانی آسیا می‌رفتیم

بیگدلی در ادامه گفت: هرچند تیم ملی والیبال نشسته قهرمان جهان و آسیا است و اگر به این مسابقات می‌رفتیم هم اتفاق خاصی رخ نمی‌داد اما برای این که بتوانیم جایگاه خودمان برای همیشه حفظ کنیم باید در این مسابقات شرکت می‌کردیم و امتیازهای خودمان را افزایش می‌دادیم. درباره اتفاقاتی هم که پیش از رفتن به مسابقات قهرمانی برای تیم ملی رخ داد بازیکنان خود را درگیر این موضوع نکردند، چرا که وظیفه ما چیز دیگری است و باید تلاش کنیم تا نتایج خوبی را کسب کنیم. مشکلاتی هم که بود طبیعی بود و بازیکنان و مربیان تیم ملی را هم درک کردند، ولی با تلاش مسئولان به هر نحوی که بود به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شدیم.

* بازیکنان والیبال نشسته با تفکرات دهه شصتی به میدان می‌روند

وی در خصوص اینکه بعضی ها عنوان کردند عرق ملی برای دهه شصت هستش بیان کرد: ما در مسابقات قهرمانی آسیا با تمام مشکلاتی که وجود داشت با 50 درصد توان خودمان هم قسم شدیم تا پیروز این مسابقات باشیم. هر چند در این میان صحبت‌هایی هم مطرح شد که الان دیگر دهه شصت نیست و عرق ملی برای دهه شصت بود. اما باید بگویم بازیکنان والیبال نشسته با جنگیدن در مسابقات نشان دادند که هنوز هم با همان تفکرات و عرق ملی دهه شصت بازی می‌کنند.

* کسی که سکو و بالا رفتن پرچم ایران را درک نکرده باشد دهه شصتی فکر نمی‌کند

بازیکن تیم ملی والیبال نشسته در ادامه افزود: هر ورزشکار ایرانی به آن نقطه اوجی که وجود دارد چه در مسابقات جهانی و چه در المپیک پای سکو ایستاده باشد و تصویر بالا رفتن پرچم و نواخته شدن سرود کشور را ببیند ناخداگاه این موضوع در ذهن او می‌آید که در این لحظه 80 میلیون ایرانی او را نگاه می‌کنند و با تمام سختی هایی که در جامعه ما وجود دارد بعضی ها گریه و بعضی ها هم خوشحال هستند. اگر کسی آن لحظه‌ها و صحنه‌ها را درک کرده باشد قطعا یقین بدانید دهه شصتی فکر می‌کند. کسی که بالا رفتن پرچم کشور را حس نکند دهه شصتی فکر نمی‌کند.

* هیچ چیز قابل قیاس با بالا رفتن پرچم ایران و خوشحالی مردم نیست

بیگدلی تصریح کرد: حرفاهایی هم که در این مورد زده شد توسط افرادی زده شد که اصلا ورزشی نبودند.بحث مالی برای ورزشکاران مطرح است و مسئولان باید به این موضوع توجه کنند ولی هیچ چیز قابل مقایسه با لحظه‌ای که پرچم کشورمان بالا می‌رود و سرود ملی نواخته می‌شود و برای چند ثانیه مردم ایران را خوشحال می‌کنیم نیست.

* انتقاد همیشه در ورزش وجود دارد اما باید منصفانه باشد

وی با اشاره به انتقادهایی که از تیم ملی والیبال نشسته نسبت به حضور بازیکنان جوان در تیم ملی و مسابقات قهرمانی آسیا گفت: جوانان تیم ملی تجربه های کمی دارند و باید با حضور دراین رقابت ها پخته شوند. بعد از مسابقات در بعضی از جا ها خواندم که از تیم ملی انتقاد کرده بودند. انتقاد همیشه از رشته های ورزشی وجود دارد اما چه بهتر که این انتقادها منصفانه باشد. بعضی ها گفتند چرا جوانان بیشتری در تیم ملی استفاده نشده است نتیجه گرفتیم گفتند اگر این چنین بود تیم جوانان را به این مسابقات اعزام می‌کردید.

بازیکن تیم ملی والیبال نشسته ادامه داد: نکته‌ای که به آن توجه نشد این بود که تیم های حاضر در این رقابت ها برای کسب سهمیه به میدان آمده بودند آیا جوانان ما آنقدر تجربه داشتند که بتوانند مقابل این تیم ها قرار بگیرند؟ همین موضوع را برعکس ببینید اگر تیم ملی جوانان به این مسابقات اعزام می‌شد و نتیجه نمی‌گرفت همه علیه تیم ملی و فدراسیون اعتراض می کردند که چرا جوانان را به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام کردید. متأسفانه بعضی مواقع طعم پیروزی های تیم ملی را تلخ می‌کنند.

* جوانان خوبی داریم فقط باید آب دیده شوند

بیگدلی در پاسخ به این سوال که آینده والیبال نشسته به چه شکل خواهد بود گفت: در مجموع بازیکنان بسیار خوبی داریم و باید آب دیده بشوند تا بتوانند مقابل تیم‌های بزرگ بازی کنند. من صادق بیگدلی بعد از حضور در 5 پارالمپیک امروز می‌توانم مقابل تیم‌ها بزرگی مانند بوسنی بدون استرس بازی کنم و حدود 70 درصد آمادگی خودم را در بازی ارائه دهم. بازیکن خوب بازیکنی است بتواند به دور از احساس در بازی عمل کند و بهترین خود باشد. در واقع بازیکنی که در تمرینات 90 است باید بتواند در بازی 75 باشد تا عملکر تیم خوب دیده شود.

* آینده والیبال نشسته کاملا روشن است

وی تأکید کرد: بازیکنان جوان باید در مسابقات متعدد حضور داشته باشند تا بتوانند عملکرد خود در بازی را به آمادگی خود در تمرینات نزدیک کنند. بازی کنان خوبی داریم و آینده والیبال نشسته کاملا روشن است کما اینکه بازیکنان با تجربه و قدیمی هم نباید به همین راحتی کنار بروند چرا که انتقال تجربه هم برای جوانان خیلی مهم است.

* در بازی‌های آسیایی قدرتمند تر از قهرمانی آسیا خواهیم بود

بازیکن تیم ملی والیبال نشسته در پایان با اشاره به بازی‌های آسیایی هانگژو خاطر نشان کرد: بازی‌های پاراآسیایی برای ایران و رشته های جانباز و معلول و تعداد مدال هایی که در این مسابقات کسب می‌شود بسیار حائز اهمیت است. نتیجه کلی این بازی ها برا کاراوان ایران مهم خواهد بود و تیم ملی والیبال نشسته هم قطعا با ترکیب قدرت مند تری در این دوره از رقابت ها حضور خواهد داشت، چرا که چین هم در این بازی ها حضور دارد چینی که هم میزبان است و هم رقیب اصلی ایران محسوب می‌شود. اگر یادتان باشد در پارالمپیک توکیو هم که با چین بازی کردیم بازی سختی را داشتیم، در نهایت امیدوارم نتایج بسیار خوبی را در بازی های پاراآسیایی به دست آوردیم.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید