مسابقات دانشجویان جهان| حذف کمانداران کامپوند از دور رقابت‌ها

کمانداران کامپوند کشورمان در مسابقات یونیورسیاد حذف شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دومین روز از مسابقات تیراندازی باکمان سی و یکمین دوره بازیهای یونیورسیاد (دانشجویان جهان) در چین با حضور نمایندگان کشورمان در بخش حذفی کامپوند و ریکرو انفرادی و تیمی در مرکز پنتاتلون مدرن چنگدو پیگیری شد.

در کامپوند ایران ۶ نماینده زن و مرد دارد که روز گذشته در بخش مقدماتی و مسابقه تعیین رنکینگ شرکت کردند. روز گذشته و در رتبه بندی مرحله مقدماتی، پریسا سپاهان(16)، بیتا عاشق زاده(21) و گیسا بایبوردی(23) در میان 36 نفر و در بخش مردان، آرمین پاکزاد(17)، حسین هادی نیا(29) و محمد حسین شعبانی بهار (36) در میان 42 کماندار ایستادند.

در ادامه امروز جمعه ششم مردادماه نمایندگان کامپوند ایران در جدول حذفی مسابقه دادند. تیم میکس کامپوند ایران با ترکیب پاکزاد و سپاهانی فردا در اولین مسابقه حذفی با تیم سنگاپور روبرو می شود. تیم ایران در صورت برتری در این مسابقه باید به مصاف تیم چین میزبان بازیها برود.

در بخش انفرادی زنان، پریسا سپاهانی در مرحله یک بیست و چهارم قرعه استراحت خورد و به جمع 32 نفر راه یافت، در این مرحله نماینده قزاقستان را 143 بر136 شکست داد تا در ادامه برابر نماینده مدعی کره جنوبی قرار بگیرد. کماندار ایران مقابل نماینده کره با نتیجه 146 بر 140 باخت و از رسیدن به مرحله یک هشتم بازماند.

بیتا عاشق زاده دیگر ورزشکار کشورمان در جدول حذفی ابتدا قرعه استراحت خورد و در مرحله دوم مقابل برابر چک با نتیجه 143 بر140 باخت و حذف شد.

گیسا بایبوردی هم در ابتدا قرعه استراحت داشت اما در دور دوم به کماندار قدرتمند کره جنوبی خورد و با نتیجه 144 بر142 نتیجه را واگذار کرده و از دور مسابقات حذف شد.

در بخش مردان، آرمین پاکزاد در ابتدا قرعه استراحت داشت و در جدول یک شانزدهم برابر آفریقای جنوبی با نتیجه 143 بر133 پیرزوز شد. وی در دومین مسابقه خود برای راهیابی به جدول یک هشتم برابر کماندار مطرح هند 146 بر140 شکست خورد و به دور بعد صعود نکرد.

حسین هادی نیا و محمد حسین شعبانی بهار نیز در قرعه برابر هم قرار گرفتند که هادی نیا با نتیجه 144 بر137 در دوئل نمایندگان ایران پیروز شد تا حریف ورزشکار میزبان شود. هادی نیا هم در دور بعد 146 بر138 برابر تیرانداز باکمان چین شکست را پذیرا شد و به مرحله یک هشتم راه نیافت.

در بخش تیمی مردان، تیم ایران در اولین مسابقه 225 بر223 تیم هنگ کنگ را از پیش رو برداشت. در دومین مسابقه به مصاف قهرمان جهان هند رفت و با نتیجه 231 بر225 شکست خورد و از دور مسابقات حذف شد. در این بخش دو تیم کره و هند برای نشان برنز و دو تیم فرانسه و چین برای مدال طلا مسابقه خود را ادامه خواهند داد.

در کامپوند تیمی زنان، تیم ایران ابتدا قرعه استراحت داشت. سپس برای راهیابی به مرحله یک چهارم مقابل تیم چین تایپه با نتیجه 230 بر229 مغلوب شد تا این تیم هم از گردونه مسابقات حذفی حذف شود. در این بخش تیم کره و هند برای طلا و نقره و دو تیم چین تایپه و چین برای نشان برنز مسابقه خواهند داد.

سی و یکمین دوره بازیهای یونیورسیاد دانشجویان جهان از 6 تا 17 مردادماه در چنگدو چین برگزار می شود. ایران در 11 رشته ورزشی در این مسابقات حاضر هست.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید