فارس من| تصویب سختی کار پرسنل فراجا در انتظار مجلس

یکی از حامیان پویش گفت: با درنظر گرفتن تمامی سختی‌ها و خطراتی که کارمندان نیروی انتظامی متحمل می‌شوند، قرارگیری در مشاغل سخت حداقل‌کاری است که می‌توان برای مرتفع کردن بخشی از این مشکلات انجام داد. منتظریم هرچه زودتر این طرح در مجلس به تصویب برسد.

خبرگزاری فارس؛ فارس من: مدت‌هاست مسأله قرارگیری پرسنل فراجا در زمره شاغلان مشاغل سخت به یکی از موضوعات پرطرفدار در سامانه فارس من تبدیل شده است. کاربران با ثبت پویش‌های متعدد بیش از ۳۲هزار امضاء در حمایت از این مطالبه جمع‌آوری کرده‌اند.

یکی از حامیان پویش که خود از پرسنل فراجا است گفت: «ماموریت های طولانی در شرایط سخت، دوری از خانواده، استرس و اضطراب دائم، مخاطرات روحی و جسمی ناشی از محیط کار نمونه‌ای کوچک از سختی‌هایی است که یک پرسنل نیروی انتظامی، به صورت روزانه آن را تجربه می‌کند. روزی نیست که نیروی انتظامی شهیدی تقدیم انقلاب و کشور نکرده باشد. به راستی اگر این موارد جزو ویژگی‌های مشاغل سخت نیست، پس دقیقا شغل سخت چه معنی دارد؟ سال‌ها قرار است جزو مشاغل سخت محسوب بشویم اما عملی نمی‌شود. بنده ۳فرزند دارم. کوچک‌ترین آنها، یعنی دختر ۳ساله‌ام هرگاه به ماموریت‌ می‌روم به شدت دلتنگی می‌کند.»

مشاغل سخت و زیان آور به کارهایی گفته شده که در آن به جهت عوامل مختلف و شرایط محیط کار، کارگر دچار یکسری بیماری‌های شغلی و عوارض ناشی از آن می شود. حدود یک ماه پیش، علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از قرارگیری طرح در نوبت رسیدگی صحن خبر داده بود.در صورت تصویب این طرح، پرسنل فراجا با ۲۰ سال سابقه کار بازنشسته شوند.

حامی دیگر این پویش گفت: «با ۲۸سال سابقه کار که ۴سال آن در مناطق محروم و مناطق عملیاتی بوده است، حقوقی که دریافت می‌کنم به هیچ وجه کافی نیست. با درنظر گرفتن تمامی سختی‌ها و خطراتی که کارمندان نیروی انتظامی متحمل می‌شوند، قرارگیری در مشاغل سخت حداقل‌کاری است که می‌توان برای مرتفع کردن بخشی از این مشکلات انجام داد. آخرین حرکت جدی نیز برمی‌گردد به چندماه پیش که در مجلس هم طرحی تصویب شد. منتظریم انشاءالله با حمایت‌هایی که از پویش صورت می‌گیرد این امر محقق شود.»

باید دید آیا پرسنل فراجا در فهرست مشاغل سخت قرار خواهند گرفت؟ شما نیز می‌توانید با امضاء پویش آن را حمایت کنید.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید