دبیر خطاب به آزادکاران جوان: انتظارم از تک تک کشتی گیران کسب مدال طلای المپیک است

اعضای تیم ملی کشتی آزاد جوانان پیش از اعزام به رقابت های جهانی اردن، با علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی دیدار کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس، دبیر در این دیدار که بعد از ظهر امروز در محل کمپ تیم های ملی کشتی شهید سلمیانی برگزار شد،‌ پس از قدردانی از زحمات کادر فنی، ابتدا برای تک تک کشتی گیران از احمد محمدنژاد جوان تا امیررضا معصومی موارد فنی و حریفان مهم آن ها از جمله آمریکا، روسیه، هند و را تشریح کرد و گفت: همه چیز مشخص است و همگی شما می دانید که چگونه باید به روی تشک بروید.

رئیس فدراسیون کشتی تصریح کرد: 7 ماه است که به صورت منظم تمرین می کنید و از لحاظ مدت زمان تمرینی، آمادگی جسمانی و فنی، تغذیه، حضور در مسابقات بین المللی و امکانات تمرینی و اقامتی هیچ تیمی در جهان حتی آمریکا و روسیه هم به مانند شما نبوده و دلیلی ندارد که نتوانید افتخارآفرین باشید.

دبیر اظهار داشت: حرکتی در کشتی آغاز شده که تیم های نوجوانان فرنگی و آزاد ما قهرمان جهان شده اند،‌ انتظار این است که در ادامه تیم های آزاد و فرنگی جوانان،‌ تیم های آزاد و فرنگی بزرگسالان و امید نیز قهرمان جهان شوند.

وی گفت: دلیلی ندارد که بخواهید ببازید،‌ چون از همه لحاظ از همه جلوتر هستید، خود را سرباز این مملکت بدانید و جانتان را برای آن بگذارید و هیچ افتخاری بالاتر از همه نیست که پرچم کشور را بالا ببرید.

دبیر اظهار داشت: اوج افتخار هر ورزشکاری این است که پرچم کشورش را بالا ببرد و در میادین ورزشی دور بزند و باعث سربلندی و خوشحالی مردم خود شود.

رئیس فدارسیون کشتی گفت:‌ شما در چندین مسابقه بین المللی و مهم محک خورده اید، حضور در جام‌های یاشاردوغو، ارمنستان،‌ روسیه، هاشمی نژاد و قهرمانی آسیا باعث شده که تجربیات زیادی را کسب کنید،‌ ضمن اینکه در جام تختی که انتخابی تیم ملی بزرگسالان هم سهمیه کامل دادیم که بتوانید یک محک جدی خود را بزنید و آنقدر میدان دیده اید که هیچ بهانه ای برای باختند نداشته باشید.

وی تأکید کرد: رده‌ی نوجوانان بیشتر کسب تجربه است و ما نمی‌خواهیم که کشتی گیران در این رده وزن کم کنند و به خود فشار بیاورند و کسب مدال طلا و قهرمانی برای ما اولویت نیست، هرچند که از اینکه تیم های ما اول می‌شوند بسیار خوشحالیم. اما رده‌ی جوانان برای ما بسیار مهم است، چراکه کسب مدال طلا در این رده به شما کمک می‌کند که زودتر به رده‌ی بزرگسالان برسید.

دبیر اظهار داشت: از کشتی گیر نوجوان تا بزرگسالان باید تمام فکر، ذهن و هدفتان کسب مدال طلای المپیک باشد.
رئیس فدارسیون کشتی با تقدیر از رسانه ملی گفت: با هماهنگی های انجام شده خوشبختانه تمامی مسابقات شما در رقابت های جهانی اردن به صورت مستقیم پخش می‌شود و مردم عزیز ایران منتظر افتخارآفرینی جوانان خود در این میدان بزرگ هستند.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید