از حساسیت مصاف تیلور و یزدانی در بلگراد تا خلق تصاویر زیبا توسط جوانان در مجارستان

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان گفت: جوانان در مسابقات رنکینگ دار مجارستان نشان دادند چقدرآقامنش و انسانی فکر می‌کنند.

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص مسابقات رنکینگ دار مجارستان که به میزبانی بوداپست برگزار شد؛ اظهار داشت: مسابقات رنکینگ دار مجارستان را مانند سایر اهالی کشتی دنبال کردم و عملکرد ملی پوشان را دیدم، برعکس مسابقات رنکینگ دار گذشته که چنگی به دل نزد، در آخرین مرحله مسابقات رنکینگ دار در مجارستان کشتی های بسیار خوبی را شاهد بودیم. به دلیل اینکه آخرین مسابقات رنکینگ دار بود حریفان ایران با تمام قوا در این مسابقات شرکت کرده بودند. کشتی‌های خوبی برگزار شد و ترکیب تیم ملی هم که باید در این مسابقات بسته می‌شد که سرانجام این اتفاق هم افتاد. هرچند سختی‌های خود را به همراه داشت اما تمام کشتی گیران چه آنهایی که انتخاب شدند و چه آنهایی که انتخاب نشدند تلاش خود را کردند.

وی افزود: از این پس کادر فنی باید به فکر آمادگی تیم ملی برای مسابقات جهانی بلگراد باشد. تمام نفرات تیم ملی هم مشخص شده‌اند و باید تمرینات تیم‌های ملی را دنبال کنند و از نظر جسمانی و روحی کشتی‌گیران را آماده رقابت‌های مهم جهانی و بازی های آسیایی کنند. مسابقات جهانی هم امسال حکم انتخابی المپیک 2024 را دارد به همین دلیل کار دشواری در پیش است.

* انتظار می‌رفت امیرمحمد یزدانی کشتی‌های بهتری بگیرد

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در خصوص برگزاری انتخابی بین کشتی گیران ایران در مجارستان گفت: ببینید کشتی‌گیران اوزان 57 و 70 با یکدیگر شرایط یکسانی نداشتند اما کادر فنی چاره‌ای هم نداشت چرا که زمانی برای برگزاری انتخابی دیگر وجود نداشت و باید یکی از کشتی‌گیران در مجارستان انتخاب می‌شد تا ترکیب تیم ملی تکمیل شود. امیرمحمد یزدانی هم با توجه به این که چند سالی است در تیم ملی حضور دارد و با وضعیت کنونی انتظار می‌رفت کشتی‌های بهتری را بگیرد. اما ورزش همین است صحنه های دردناک و زیبا با هم وجود دارد. اگر شرایط کشتی‌گیران برابر بود کشتی های بهتری را شاهد بودیم؛ اما باز هم می‌گویم که چاره ای جز برگزاری این مسابقات نبود و لاجرم تصمیم کشتی گرفتن رو در رو کشتی‌گیران در مجارستان درست بود و کاری غیر از این نمی‌شود کرد.

رضایی در ادامه تصریح کرد: کشتی گیرانی که در این مسابقات ناکام بودند باید بیشتر تمرین کنند، خداراشکر با توجه انگیزه‌ای که جوانان ما دارند در هر وزن 3 کشتی گیر آماده داریم. امیدوارم مسیر انتخابی تیم ملی در سال‌های آینده هم ادامه داشته باشد تا جوانان این انگیزه‌ای که دارند همیشه همراه خود داشته باشند.

* جوانان ایران در مجارستان صحنه های زیبایی را خلق کردند

مربی سابق تیم ملی کشتی آزاد کشورمان درباره اتفاقات پایانی کشتی بین جوان و والی زاده عنوان کرد: از کاری که والی‌زاده انجام داد لذت بردم او پس از این که مقابل جوان پیروز شد خوشحالی نکرد و احمد جوان را در آغوش گرفت این‌ها صحنه های زیبایی هستند که خلق می‌شوند و نشان می‌دهد جوانان ما چقدر به لحاظ منش آقا هستند و انسانی فکر می‌کنند. گریه‌های جوان غمناک بود اما والی زاده آن را به زیبایی تبدیل کرد، به کشتی کشور و جوانان تبریک می‌گویم که چنین جوانانی را داریم و می‌توانیم در کنار رقابتهای سنگین زیبایی‌های کشتی را هم ببینیم.

* از حساسیت کشتی یزدانی و تیلور باید کم کنیم

پیشکسوت کشتی آزاد در خصوص حساسیت کشتی تیلور و حسن یزدانی در مسابقات جهانی گفت: در مقوله آنالیز، آمریکایی‌ها از ما جلوتر هستند اما کادر فنی تیم ملی ما هم در این زمینه تلاش خود را می‌کند. کشتی یزدانی و تیلور هم حساسیت زیادی ندارد و باید تلاش کنیم تا حساسیت این رقابت را برای حسن یزدانی کم کنیم اما واقعیت این است که کشتی گیر قابل احترامی است و کشتی گرفتن با او بسیار سخت است. چه برای مسابقات جهانی و چه برای مسابقات المپیک پاریس رقابت بین آنها نزدیک است و از همه مهمتر کشتی یزدانی و تیلور آنالیز شده است ولی میزان آمادگی آمادگی برای هردو بسیار مهم است، چرا که در این سن به لحاظ تکنیک چیزی به آنها اضافه نمی‌شود. بیشترین موضوعی که قابل توجه برنامه ریزی تمرینی این ۲ کشتی گیر است که قطعا هر ۲ این موضوع را پیش می‌برند.

رضایی در پایان گفت: برای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم نتیجه در خور شأن کشورمان را به دست بیاورند و باعث خوشحالی مردم ایران شوند و امیدوارم مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی با بهترین نتایج برای کشتی آزاد و فرنگی پشت سر گذاشته شود.

پایان پیام/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید